
Patchwork tijdens Open tuin in Hoogeloon
ActiviteitHOOGELOON - Zondag 21 juni kunnen belangstellenden weer naar een expositie komen kijken in Bezoektuin Door ‘t Poortje aan de Vessemseweg 5 in Hoogeloon. De tuin is deze keer kleurrijk aangekleed met een mooie variatie aan hedendaagse quilts. De nieuw ingedeelde borders geven een mooi kleurbeeld waarbij de herhaling van planten en kleuren toch rust en overdaad met elkaar kan laten samengaan. De tuin is open van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is 1,00 euro, inclusief koffie of thee.
Te gast is de vereniging De Veldhovense Rainbowquilters, Deze vereniging bestaat al ruim 25 jaar en de ongeveer 75 leden komen 1x in de maand bij elkaar in Veldhoven. Een verenigings-avond wordt ingevuld door lezingen, creatieve avonden of een Show &Tell.
Een quilt bestaat uit 3 lagen, de voorkant samengesteld van kleine stukjes stof (het patchwork ), een tussenlaag als vulling en de achterkant. Dan worden de 3 lagen (de quilt) doorgestikt met de hand of met de naaimachine. Quilts worden gebruikt voor de warmte of als decoratie. Ze worden ook wel voor speciale gelegenheden gemaakt zoals geboorte of huwelijk.
Meer weten over deze handwerktechniek of meer informatie over de Veldhovense Rainbowquilters? Vragen kunnen tijdens het bezoek gesteld worden.