
Militair voetbaltoernooi groot succes
Op het sportpark van RKVVO in Veldhoven is afgelopen week het Internationaal Militair Kwalificatietoernooi voetbal succesvol verlopen. 8 Europese militaire teams zijn van maandag tot en met vrijdag in actie gekomen, met als inzet 2 felbegeerde tickets voor de Military World Summer Games in 2027.
VELDHOVEN - Gedurende de week krijgen bezoekers een unieke kans om internationaal topvoetbal van dichtbij te bekijken. De wedstrijden, die overdag worden gespeeld en vrij toegankelijk zijn starten met volksliederen van de deelnemende landen.
Spannende poulefase
In de poulefase is al snel duidelijk dat het niveau dicht bij elkaar ligt, met name in poule B waar het tot het laatste moment spannend blijft. In poule A maakt Frankrijk zijn favorietenrol volledig waar. Het team wint al zijn wedstrijden en eindigt overtuigend bovenaan met 9 punten. Cyprus volgde met 6 punten op de 2e plaats. Het Nederlandse militaire elftal wist 1 wedstrijd te winnen en eindigt met 3 punten als 3e, terwijl Luxemburg puntloos blijft.
In poule B is de spanning nog groter. Duitsland, Ierland en Spanje eindigen alledrie met 5 punten. Duitsland wordt uiteindelijk groepswinnaar op basis van een beter doelsaldo. Ierland en Spanje zijn daarna volledig gelijk, waardoor een strafschoppenserie de beslissing moest brengen. Ierland trekt daarin aan het langste eind en plaatst zich als 2e voor de finaledag. Armeniƫ blijft zonder punten.
Beslissende finaledag
Unieke sfeer:8 landenmet250 deelnemers
Op vrijdag 27 maart volgt dan de ontknoping van het toernooi. In de 1e wedstrijd van de dag neemt Cyprus het op tegen Duitsland. In een gelijk opgaande en spannende wedstrijd wist Cyprus met 2-1 te winnen, wat zorgt voor een verrassing.
Later op de middag staat de 2e beslissende wedstrijd op het programma tussen Frankrijk en Ierland. Frankrijk bevestigt daarin zijn sterke optreden van de hele week en wint met 2-1. Daarmee onderstreept het team zijn status als favoriet van het toernooi.
Plaatsing en terugblik
Met deze resultaten plaatsen Frankrijk en Cyprus zich voor de Military World Summer Games in 2027. Beide teams maken gedurende het toernooi indruk met verzorgd en strijdlustig spel.
De organisatie, in deskundige handen van Defensie en RKVVO, kijkt terug op een zeer geslaagde week. Er was door de aanwezigheid van 8 landen met 250 deelnemers een unieke internationale sfeer op het sportpark.
Veldhoven kan terug kijken op een sportieve en memorabele voetbalweek. En dat geldt natuurlijk ook voor RKVVO.
Een
unieke kans
om
internationaal
topvoetbal
van
dichtbij
te bekijken
