kort nieuws
kort nieuws

Kortjes

Nieuws

Iets te melden? Laat het de redactie weten, via: redactie@veldhovensweekblad.nl

Actie Verwarm een Hart,
Geef een Jeans

VELDHOVEN - Voor gezinnen met geldzorgen, (jonge) nieuwkomers en dak- en thuislozen is een goed paar jeans vaak niet vanzelfsprekend. Daarom start op maandag 23 maart opnieuw Verwarm een Hart, Geef een Jeans van Samen voor onze Regio, een inzamelingscampagne voor lokale stichtingen door bedrijven en bewoners van de regio.
Thuis nog een goede jeans liggen die wel een 2e ronde mee kan? Doneer deze dan. We jeans inlevert, wordt wel verzocht na te gaan of deze nog goed draagbaar is. Zitten er geen vlekken in en is er niet te veel slijtage? Kortom: zou je hem zelf nog een keer dragen?
Van maandag 23 maart tot en met dinsdag 7 april kunnen inwoners van Veldhoven jeans inleveren bij:
- Cordaad Welzijn, Sterrenlaan 15 in Veldhoven, op maa. t/m vrij. van 09.00 tot 15.00 uur
City Sport Veldhoven, Wal 152 in Veldhoven, op maa. t/m zon. van 07.00 tot 17.00 uur.

Pubquiz, 1 

VELDHOVEN - Zaterdag 25 maart vindt de 2e editie van de Meerveldhovense Pubquiz plaats in Ontmoetingscentrum De Ligt in Veldhoven. Er zijn 6 rondes met algemene kennisvragen. Aanmelden kan met teams van 3 of 4 personen, via: info@onsmeerveldhoven.nl. Kosten zijn 5,00 euro per team.

Pubquiz, 2 

VELDHOVEN - Zaterdag 28 maart is er weer een gezellige pubquiz in het Tweespan aan de Mira 2 in Veldhoven. De quiz begint om 20.00 uur, dus wees op tijd! Teams bestaan uit maximaal 4 personen.
Verzamel vrienden, familie of collega’s en bedenk een originele en leuke teamnaam. Er worden 5 rondes gespeeld, waarbij elke ronde een andere categorie heeft. Dus er is voor ieder wat wils, van geschiedenis tot muziek, van algemene kennis tot film/serie.
Meedoen aan deze gezellige pubquiz? Deelname kost 7,50 euro per team en opgeven kan bij Veronique Gerrist, via: gerristveronique@gmail.com

Jubilee Proms

VELDHOVEN - Adele, Coldplay, Guns N’ Roses en Lady Gaga, in unieke bewerkingen en vertolkt door meer dan 80 zangers, muzikanten en solisten; dát kunnen bezoekers verwachten tijdens The Jubilee Proms in Theater de Schalm, zat. 28 en zon. 29 maart, 14.00 uur. Harmonie Sub Umbra en Zanggroep Sheliak vieren met dit optreden het 40-jarige bestaan van Sheliak.
Kaarten, via: deschalm.com 

Paaseieren

VELDHOVEN - Wijkplatform Meerveldhoven gaat ook dit jaar weer paaseieren zoeken met de allerkleinsten. Kinderen tot 10 jaar en hun ouders zijn op zondag 29 maart welkom; verzamelen om 11.00 uur op het Mariaplein. Opgeven kan tot zaterdag 21 maart, via: info@onsmeerveldhoven.nl. Deelname is gratis.

Passieconcert

VELDHOVEN - Zondag 29 maart om 20.15 uur verzorgt het Veldhovens Kamerkoor een Passieconcert in de Immanuelkerk in Veldhoven. De muzikale leiding is in handen van Peter van Aerts, bijgestaan door pianist Tannie van Loon, sopraan Hansje van Welbergen en mezzosopraan Ellen van Beek. Entree 17,50 euro inclusief 1 consumptie; 8 euro voor kinderen t/m 18 jaar). Kaartjes reserveren, via: veldhovenskamerkoor.nl.

Luchthaven Eindhoven Overleg

KEMPEN - Het Luchthaven Eindhoven Overleg (LEO) is dé plek waar alle ontwikkelingen over de luchthaven worden besproken. Het LEO vergadert 4 keer per jaar, met daaraan voorafgaand een interactief programma met informatieve presentaties. Op maandag 30 maart houdt het LEO een bijeenkomst bij gemeenschapshuis BRUIS, Markt 6 in Bladel. Zowel in de middag als in de avond is er een uitgebreid programma waarvoor iedereen uit de regio van harte is uitgenodigd.
In de middag worden vanaf 15.00 uur diverse inhoudelijke presentaties gegeven over actuele onderwerpen rondom Eindhoven Airport en Vliegbasis Eindhoven. Zo wordt er onder meer gesproken over de startprocedure NADP1 (nieuw opstijgingsprofiel sinds januari 2025), er wordt een update gegeven over de baansluiting in 2027 met daarop aansluitend een presentatie over de nulmeting van het fijnstof en geluid tijdens de baansluiting. Het middagdeel komt rond 18.00 uur ten einde.
Later op de dag vindt van 19.00 tot 21.00 uur de formele LEO-vergadering plaats. De agenda wordt gepresenteerd op de website van ‘Samen op de hoogte’. Publiek mag hierbij aanwezig zijn als toehoorder.
Wie de gehele dag aanwezig te zijn, laat dit dan even weten, via: info@samenopdehoogte.nl

Presentatie van bands Art4U

VELDHOVEN - Dinsdag 31 maart 20.00 uur vindt de eerste bandpresentatie van dit jaar van de bands van muziekschool Art4U plaats in café Cobbus. Een echt muziekcafé aan de Dorpstraat 8 in Veldhoven waar regelmatig live muziek te horen is. In de zaal achterin het café treden 5 bands op en zij spelen hun gaafste nummers: pop, rock én eigen composities. De toegang is gratis.
Het programma ziet er als volgt uit:
20.00 uur: Marvelous
20.30 uur: Goed Genoeg
21.00 uur: BackTrack
21.30 uur: BlueNight
22.00 uur: Losing Yellow Fire
22.30 uur: einde
Meer, op: art4u.kunsteducatie.nl

Veldhovens Schoolvoetbal

VELDHOVEN - Ook dit jaar vinden de Veldhovense Schoolvoetbal Kampioenschappen plaats voor alle basisscholen uit Veldhoven. De organisatie is wederom in handen van SV Marvilde, in samenwerking met de KNVB. De wedstrijden worden gespeeld op sportpark Jongelingsveld van SV Marvilde.
De wedstrijden worden gespeeld op 3 vrijdagmiddagen:
Vrijdag 27 maart (16.00 - 20.00 uur) - Groep 3 & 4 (6 tegen 6)
Vrijdag 3 april (16.00 - 20.00 uur) - Groep 5 & 6 meisjes/jongens (6 tegen 6)
Vrijdag 10 april (16.00 - 20.00 uur) - Groep 7 & 8 meisjes/jongens (8 tegen 8)
De inzet is hoog en de route naar de top is uitgestippeld. Na het succes in Veldhoven volgen de regionale finales op woensdag 20 mei. Teams die ook daar de winst weten te pakken, stromen door naar de districtsfinales op woensdag 3 juni. De landelijke finale is op de velden van de KNVB Campus in Zeist op woensdag 17 juni.

Bijeenkomst over prostaatkanker

KEMPEN - Voor mannen bij wie prostaatkanker wordt vastgesteld en er over willen praten, kan het moeilijk zijn om gehoor te vinden.
Daarom nodigt de Prostaatkankerstichting hen uit om hun ervaringen en vragen te delen met lotgenoten. Op donderdag 2 april in Centrum de Eik, Klein Tongelreplein 8, Eindhoven. De bijeenkomst begint met inloop vanaf 13.30 uur, aanvang 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Thema: Veranderde intimiteit en seksualiteit, hoe ga je daar mee om? Voor partners die graag met elkaar over dit en andere onderwerpen willen praten is er de mogelijkheid aan een parallelle bijeenkomst deel te nemen.
Voor beide bijeenkomsten kunnen belangstellenden zich aanmelden, via: eindhoven@prostaatkankerstichting.nl