Iris Rulkens trapt een bijzondere samenwerking af tussen Rabobank en Theater de Schalm. Tekst: Natalie Polderman - FOTO: Jaap Reedijk.
Iris Rulkens trapt een bijzondere samenwerking af tussen Rabobank en Theater de Schalm. Tekst: Natalie Polderman - FOTO: Jaap Reedijk. Jaap Reedijk

Theater de Schalm, voor het écht leukste avondje uit!

Column

VELDHOVEN - Wat staat er op de planken van Theater de Schalm in Veldhoven?

Rabobank Jongerenticket

Rabobank en Theater de Schalm gaan een bijzondere samenwerking aan. Jongeren tussen 12 en 18 jaar kunnen gratis naar een geselecteerd voorstellingsaanbod. Dit moet die jongeren stimuleren tot theaterbezoek. Deze doelgroep komt relatief weinig in het theater. Het aanbieden van gratis tickets bevordert een levenslange deelname aan cultuur. De voorstelling van Iris Rulkens op zaterdag 24 januari geeft het startsein voor deze bijzondere samenwerking. Meer, op: deschalm.com
Vanaf zat. 24 jan. 20.15 uur.

ExIn: Silke Veld & Rosa Spruit

Met de nieuwe ExIn concertreeks (EXclusief INclusief) kiezen Theater de Schalm en St. Patiënten voor Patiënten / Leef met ALS voor een cultuur waarin iedereen welkom is. Zondag 1 februari speelt Silke Veld, één van de opvallendste nieuwe stemmen in de Nederlandse muziekscene. Daarnaast staat Rosa Spruit in de schijnwerpers met haar programma, waarin ze haar eigen stijl laat horen: intiem, scherp en muzikaal rijk. Samen verzorgen zij een bijzonder, sfeervol en veelzijdig concert dat voor iedereen (rolstoel)toegankelijk is.

Zon. 1 febr. 14.30 uur.

Kiek Veldhoven

Begin februari staat Kiek Veldhoven opnieuw in het teken van inspirerende fotografie. De avond start met een gesprek de lokale fotografe Anita van de Manakker uit Heeze. Zij vertelt over haar bijzondere specialisatie, het vastleggen van dierbare momenten in de zorg voor mensen met een verstandelijke beperking of epilepsie. Vervolgens is portretfotograaf Frank Ruiter te gast. De Amsterdammer, bekend van publicaties in de Volkskrant en NRC, toont zijn werk en deelt zijn visie op het gebruik van natuurlijk licht in portretten. Na zijn lezing volgt een fotobespreking van ingezonden portretten. Afsluiter is een mini-expo in de foyer.

Woe. 4 febr. 20,00 uur.

Mell VF – Echoes 

Sinds 2015 bouwt de band Mell VF aan een stevige naam binnen het Nederlandse popcircuit. Zijn succes is de afgelopen jaren versterkt door opvallende optredens in tv-programma’s zoals VI, Linda’s Wintermaand en De Beste Zangers. Ook door te spelen op enkele grote festivals, waaronder Pinkpop, Zwarte Cross, Bospop en North Sea Jazz. De fans kunnen rekenen op de typische verhalen, humor en het onvergetelijke speelplezier dat de band live zo geliefd maakt.

Woe. 4 febr. 20.15 uur.