Pop-up Koor in Theater de Schalm. Tekst: Natalie Polderman - FOTO: Theater de Schallm.
Pop-up Koor in Theater de Schalm. Tekst: Natalie Polderman - FOTO: Theater de Schallm.

Theater de Schalm, voor het écht leukste avondje uit!

Cultuur

VELDHOVEN - Wat staat er op de planken van Theater de Schalm in Veldhoven?

Pop-up Koor

Na hun spectaculaire ‘rekoor’ poging van mei 2025 in het Klokgebouw in Eindhoven, komt het Pop-up koor nu naar Veldhoven. Het maakt niet uit of je wel of niet kunt zingen, dirigent Marjon Dries zorgt ervoor dat iedereen gemakkelijk kan aanhaken. Twijfel dus geen moment en merk hoeveel je kunt bereiken met elkaar én hoe heerlijk het is om samen te zingen.
Zon. 23 nov. 19.00 uur. 

South African Road Trip

Meer dan 10 jaar geleden maakte Nederland kennis met het Zuid-Afrikaanse theatergezelschap South African Road Trip. Dit seizoen keren de 14 zangers, dansers en muzikanten terug met een gloednieuwe voorstelling: We Are Family. Afkomstig uit Xhosa-families, een van de dertien officiële culturen in Zuid-Afrika, zijn deze artiesten van jongs af aan omringd door muziek en dans. Voor hen is samen zingen bij een maaltijd net zo vanzelfsprekend en betekenisvol als het eten zelf. Het wordt een opzwepende avond vol zang, dans en Zuid-Afrikaanse sfeer!
Vrij. 21 nov. 20.15 uur. 

Julika Marijn

Voor theatermaker Julika Marijn is het tijd om het niet-moederschap uit de schaduw te halen en een nieuw verhaal te vertellen. In haar voorstelling ‘No Kidding’ gaat over alles wat er in een vrouwenleven gebeurt als ze juist geen moeder wordt. Want 1 ding is wel zeker: geen kinderen hebben, is net zo levensbepalend als ze wel hebben.|
Vrij. 21 nov. 20.30 uur. 

Percossa – BOMMETJE!

4 mannen. 1 doel. Een duizelingwekkende zoektocht naar perfectie. Percossa jaagt op de ultieme act die het publiek omver moet blazen. Maar hoe ver ga je voor succes? Het wordt een muzikale achtbaan vol humor en emotie. Terwijl de mannen terugkijken op hun levens vragen ze zich af: “Als je opnieuw kon beginnen, wat zou je anders doen?”
Woe. 26 nov. 20:15 uur. 

William Rutten - DoKa

In zijn theatercollege DoKa neemt topfotograaf en jurylid bij het programma ‘Het Perfecte Plaatje’ William Rutten het publiek mee in zijn bijzondere verhaal. Van dromende tiener met posters van KISS en Queen tot succesvolle fotograaf van de grootste sterren. Hij deelt unieke anekdotes uit zijn legendarische studio in ‘s-Graveland, waar artiesten kwamen feesten en creëren. Hij motiveert om vooral groot te dromen, want geen enkele droom bleek te groot te zijn.
Don. 27 nov. 20.15 uur.