De 28e Simac Omloop der Kempen Ladies staat op de planning voor zaterdag 17 mei. Meer informatie, op: omloopderkempen.nl. FOTO: Org.
De 28e Simac Omloop der Kempen Ladies staat op de planning voor zaterdag 17 mei. Meer informatie, op: omloopderkempen.nl. FOTO: Org.

Nieuwe naam en promotie op internationale kalender

Sport

Vanaf heden heet de internationale vrouwenklassieker in Veldhoven de ‘Simac Omloop der Kempen Ladies’. De organisatie van deze wielerkoers heeft het bedrijf Simac opnieuw als naamsponsor aan zich weten te binden. Tegelijkertijd promoveert de Simac Omloop der Kempen Ladies naar het UCI 1.1 niveau. Hierdoor is de wedstrijd in 2025 na de Amstel Gold Race de grootste eendaagse wedstrijd in Nederland.

VELDHOVEN - In 2022 maakt de vrouwenklassieker van de Omloop de stap van de nationale naar de internationale kalender. Die stap brengt met zich mee dat de organisatie het startveld kan internationaliseren. Na 3 edities op het UCI 1.2 niveau, zet de wedstrijd nu de stap naar het 1.1 niveau. Hierdoor wordt de wedstrijd belangrijker voor wielerteams en mag Veldhoven dit jaar nog meer grote ploegen aan de start gaan verwelkomen.

Met het UCI 1.1 niveau is de Simac Omloop der Kempen Ladies dit seizoen zelfs de op één na grootste eendaagse wielerwedstrijd van Nederland. Alleen de Amstel Gold Race op het World Tour niveau komt er nog bovenuit. De organisatie is in de afrondende fase met het vastleggen van ploegen, maar kan al wel een klein tipje van de sluier geven als gevolg van de promotie. Koersdirecteur Teun Nagel: “Met de stap naar het UCI 1.1 niveau mogen we meer World Tour ploegen laten starten in de Omloop der Kempen. Zo kan ik alvast verklappen dat Visma I Lease a Bike en het winnende team van vorig jaar UAE Team ADQ aan de start zullen verschijnen!”

Simac

Voorzitter Frank van der Meijden: “Als organisator zijn we altijd op zoek naar partijen die zich voor langere tijd willen verbinden aan onze wedstrijden. We zijn trots dat een Veldhovens bedrijf zoals Simac zich al bijna 30 jaar committeert aan de Omloop der Kempen. Bij Simac zijn ze al vele jaren nauw betrokken bij de wielersport. Een bevestiging daarvan is de motivatie vanuit het bedrijf om dit jaar als naamsponsor op te treden van onze vrouwenwedstrijd, maar ook de rol van oud Simac CEO Eric van Schagen, die als ambassadeur gaat helpen het Veldhovens bedrijfsleven te verbinden met de Omloop der Kempen.”

Eric van Schagen: “Ik voel me vereerd als ambassadeur betrokken te zijn bij de Omloop der Kempen. Jarenlang zijn we naamgever geweest van de wedstrijd voor heren, nu verbinden we als Simac graag onze naam aan de dameswedstrijd. Dit sluit ook goed aan bij de Simac Ladies Tour, de meerdaagse World Tour wedstrijd waarvan we hoofdsponsor zijn.”

Zie: omloopderkempen.nl