
Kortjes
Jubileumjaar van Klimrijk
VELDHOVEN - Klimrijk Brabant in Veldhoven opent woensdag 5 maart weer de deuren na de wintersluiting en luidt daarmee een bijzonder seizoen in. Dit jaar viert het park namelijk haar 15-jarig jubileum. Het klimseizoen begint met de scoutingmaand, waarin scoutinggroepen tegen een speciaal tarief mogen klimmen. "We kijken er enorm naar uit om weer open te gaan na een rustige winter," zegt Marcel Strijks, general manager van Klimrijk. "Het park is er helemaal klaar voor om de bezoekers weer te ontvangen. Laat ze maar komen!"
Om het jubileum te vieren, organiseert Klimrijk het hele jaar door speciale acties. "We willen onze bezoekers laten meegenieten. Via social media maken we de acties bekend," aldus Strijks.
Speciale aandacht is er voor de scouting. "Scoutinggroepen zijn elk weekend welkom om tegen een gereduceerd tarief te komen klimmen."
Expositie
VELDHOVEN - Kunstenaars Wilma Linders en Peter van Kooten uit Veldhoven staan zaterdag 8 en zondag 9 maart met de expositie Vrouwelijk versus dierlijk in de Kruisruimte te Eindhoven. Voor Linders is de wisselwerking tussen mensen en dieren en elkaar steeds het vertrekpunt van haar werk. Peter van Kooten verkent het thema vrouw en erotiek, gevangen in vormen en materialen die het mysterie en de expressie van de vrouwelijke energie tot leven brengen.
Aswoensdag
VELDHOVEN - De tijd tussen carnaval en Pasen is een tijd van bezinning. Voor Aswoensdag heeft Paul Clement van geloofsgroep Oase een viering met bezinnende teksten, liederen en indringende vragen. Oase nodigt iedereen uit om daarbij te zijn. De as en het askruisje krijgen betekenis.
Woensdag 5 maart om 19.00 uur in de Immanuelkerk.
Oaseviering
VELDHOVEN - Met het thema 'Van verwarring naar vertrouwen' openen Jeanneke de Bot en Mieke Mol van geloofsgroep Oase zaterdagavond 8 maart de vastentijd, een uitgelezen tijd om de weg naar binnen te gaan. Jezus wordt in de woestijn door de duivel beproefd. Hoe reageert Jezus daarop? Is hij gevoelig voor dat wat deze macht-hebber hem voorstelt? Wat heeft hem staande gehouden? Wie kunnen of willen mensen zijn als het leven hen beproeft, als bijna alles wat ooit houvast geeft aan het leven, is gaan schuiven?
Zaterdag 8 maart om 19.00 uur in de Immanuelkerk.