
Collecteren voor meer buitenspeelplekken!
MaatschappelijkNog tot en met zaterdag 8 maart gaan 42.500 kinderen, onder begeleiding van volwassenen, langs de deuren om te collecteren voor Jantje Beton. De opbrengst is niet alleen voor Jantje Beton, maar ook voor de deelnemende clubs zelf; de helft van het opgehaalde bedrag gaat rechtstreeks naar hun eigen organisatie. Onder de collectanten bevinden zich o.a. leden van Scouting Nederland, speeltuinen, jeugdverenigingen, scholen en sportclubs.
VELDHOVEN - De ambassadeurs van Jantje Beton - Erik Scherder, Anne Appelo, Jill Roord en Juf Merel - zetten zich dit jaar ook weer in om geld op te halen voor meer buitenspeelplekken.
Voetbalster Jill Roord: “Als kind was ik altijd buiten aan het voetballen, daar is mijn liefde voor de sport begonnen. Elk kind verdient die kans om buiten te spelen, te ontdekken en nieuwe vrienden te maken. Samen bewegen en plezier hebben - dat is waar het om draait. Daarom is de collecte zo belangrijk, ik ben blij dat ik hieraan kan bijdragen.”
Meer dan 400.000 kinderen spelen nooit buiten. Met ernstige gevolgen: Zo veroorzaak te weinig beweging lichamelijke problemen. Geen direct contact met andere kinderen belemmert weer de ontwikkeling van sociale vaardigheden. En isolement kan al op jonge leeftijd leiden tot depressie en angst.