Veldhoven Jordy Graat
Veldhoven Jordy Graat Foto: Bert Jansen

Dat was Dry January!


De flessen kunnen weer open, toch? Of misschien ben je gewoon lekker doorgegaan in de eerste weken van dit jaar. Toch hoorde ik om mij heen behoorlijk wat mensen die meededen aan een maandje geen alcohol.
Dry January is tegenwoordig voor velen een moment om even met een frisse start te beginnen aan het nieuwe jaar. Dat het vrij snel daarna carnaval is en de consumptie daardoor hoge pieken haalt, is even niet belangrijk.
Mensen vragen vaak aan me wat ik drink tijdens een avondje draaien. Nou daar kan ik kort over zijn want veel verder dan een watertje kom ik niet. Soms krijg ik wel eens een drankje of borrel aangeboden, maar die sla ik meestal af.

     Er was geen houden meer aan!


Als ik moet rijden loop ik geen risico dus we gaan netjes weer nuchter naar huis. Nu ben ik vaak onderweg dus de kans dat je moet blazen is groot, die grens wil ik niet opzoeken. Trouwens de keren dat ik alcohol drink is niet vaak, hoogstens een rood wijntje tijdens een etentje of een likeurtje op een warme zomeravond.
De laatste keren dat ik boven de toiletpot hing, is meer dan 10 jaar geleden. Ik weet het nog wel met een avondje stappen in Amsterdam. De hele avond ging het prima, totdat ik op mijn hotelkamer kwam en naar bed ging... Ineens was er geen houden meer aan!
Vervolgens was ik dagenlang ziek. Sindsdien staat een avondje dronken worden niet meer in mijn agenda. Dat komt, omdat ik dat kantelpunt vaak niet aan zie komen. Plus ik functioneer daarna lange tijd niet. Daar heb ik geen zin en maak ik er vaak een te gekke avond van op water en cola. Soms kunnen mensen dat niet geloven, maar het is toch echt zo.
Iedereen die weer een neutje mag pakken, geniet ervan!

Jordy Graat, 
Veldhoven.