
Busrit niet duurder
MaatschappelijkGoed nieuws voor de Veldhovense reizigers in het Brabantse openbaar vervoer. De tarieven voor alle buslijnen, Bravoflex en voor ov-reizigers in de regiotaxi blijven in 2024 gelijk aan 2023. De eerder aangekondigde prijsstijging van 12% is van de baan.
VELDHOVEN - Deze mooie ontwikkeling is het gevolg van de motie-Bikker, die onlangs is aangenomen in de Tweede Kamer. De motie zorgt ervoor dat de inflatiecorrectie (ongeveer 12%) niet doorberekend hoeft te worden aan de reiziger. De provincies ontvangen een extra bijdrage in het provinciefonds om deze indexatie met de vervoerders te verrekenen. In het geval van Brabant is dat ongeveer 8 miljoen euro.
Ook de toegestane prijsstijging bovenop de indexatie van onze buskaartjes (waar géén vergoeding van het Rijk tegenover staat) gaat volgend jaar niet door. Daarvoor maakt de provincie extra geld vrij. Opgeteld zorgen die 2 besluiten ervoor dat een buskaartje in Brabant volgend jaar geen cent duurder wordt. Bovendien reizen kinderen tot 12 jaar ook in 2024 gratis met de bus in Brabant.
“Dit is een hele mooie stap”, zegt gedeputeerde mobiliteit Stijn Smeulders. “Het openbaar vervoer heeft het de laatste jaren niet eenvoudig gehad. Door personeelstekorten, maar bijvoorbeeld ook omdat het aantal reizigers nog niet op het niveau van vóór Corona zit. We hopen daarom dat dit een extra zetje kan zijn voor veel mensen om wat vaker de bus te pakken.”