Oprichter VDL overleden

In de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 november is Wim van der Leegte overleden. De oud-topman van VDL is 76 jaar geworden. Sinds 2013 ereburger van Brabant, was hij met een eigen vermogen van 2 miljard euro waarschijnlijk ook de rijkste Brabander. Zijn overlijden is onverwacht. 

DUIZEL/VELDHOVEN - Het overlijden van Wim van der Leegte komt nog geen week nadat het wielerfestijn Omloop der Kempen in Veldhoven officieel bekendmaakt de naam te veranderen in VDL Groep Omloop der Kempen. De organisatie van het wielerweekend met 2 topsport klassiekers, verschillende jeugdwedstrijden en 2 toertochten, heeft VDL namelijk aan zich weten te binden als sponsor.
Onder de opmerkelijkste zakelijke wapenfeiten van WIm van der Leegte, vallen zonder meer de doorstart van het failliete busbedrijf van DAF in 1993 én de overname van de autofabriek NedCar in Born, 2012.
Als persoon kenmerkte Wim van der Leegte zich door zijn oog voor zakelijke kansen, de kracht en het doorzettingsvermogen om die te benutten én zijn gevoel voor de menselijke maat. Vooral dat laatste heeft ertoe bijgedragen dat Wim van der Leegte bijzonder geliefd was onder 'zijn' mensen. Zelf wist hij dat als volgt te omschrijven: ”Hoe je omgaat met medewerkers, bepaalt hoe jij door het leven komt.”
VDL Groep, met het hoofdkantoor in Eindhoven, is een internationaal industrieel familiebedrijf. De groep omvat meer dan 100 werkmaatschappijen, elk met een eigen specialisme, die onderling intensief samenwerken. In 2022 weet VDL Groep een gecombineerde jaaromzet van 5,752 miljard euro te realiseren.

vdlgroep.com/nl/nieuws