
Zijn ‘laatste’ Omloop der Kempen...
Sport“In de kern ben ik gewoon een wielergek.” Veldhovenaar Henry van den Biggelaar heeft aangegeven dat dit zijn laatste jaar wordt als voorzitter van de Stichting Omloop der Kempen.
VELDHOVEN - Na de komende editie van de Omloop der Kempen in Veldhoven op zaterdag 14 en zondag 15 zwaait Van den Biggelaar af. “Dat wordt mijn laatste en betekent, dat ik uit de organisatie van de Omloop der Kempen stap, na 40 jaar betrokkenheid en bevlogenheid.”
Kolommetje
In 1975 studeert Van den Biggelaar aan de Landbouw Universiteit in Wageningen. De afstand Zeelst - Wageningen legt hij vaak af met de racefiets, vaak sneller dan met OV. Sinds 1977 is hij lid van TWC Tempo. En in het najaar van 1982 treedt hij aan als penningmeester van Tempo; Omloop der Kempen is dan nog een kolommetje in het kasboek van Tempo. Pas in 1997 als de Omloop der Kempen afgesplitst van Tempo, wordt hij de 1e stichtingsvoorzitter. In mei 2022 sluit Van den Biggelaar 40 jaar wel en wee in de harde kern van de Omloop der Kempen af.
Wielervirus
Van den Biggelaar: “Zoals vaak wordt de kiem voor een passie in de vroegste jeugd gelegd. Bij mij gebeurde dat in 1967. Als 10-jarig menneke ging ik met mijn vader met de trein naar Heerlen-Voerendaal, naar het WK wielrennen. De supporters van de kopgroep-renners maakte enorm veel indruk op mij: vanaf de heuvel scandeerden ze de namen van Jáns-sen, Mér-rickx en Mót-ta. De nog jonge Eddy Merckx pakte zijn eerste wereldtitel. In de trein terug hield ik mijn petje van Jan Janssen op. ‘Durf jij dat petje nog op te houden?’, werd er gevraagd. Jawel, gaf ik als antwoord, tweede is best goed, want er deden er veel mee! De kiem was gelegd en de passie werd ieder jaar opnieuw gevoed, want Ome Marinus (van Gestel) had café Kerkzicht op de finish in Duizel. De Kermisronde daar was in die jaren de absolute kampioen onder de wielercriteriums.”
“Eén van de hoogtepunten in alle jaren is natuurlijk de overwinning van John van den Akker in 1986. Hij is de 1e en ook de laatste Veldhovense winnaar, uit ‘eigen kweek’. De laatste kilometers liepen destijds vanaf Oerle en dan vanaf Sondervick naar de Mullerlaan.”
Genieten
Volgens Van den Biggelaar is Omloop der Kempen een geliefd parcours onder de rijders. “Een lus van 170 kilometer door onze mooie Kempen.” Hij geniet ook van klassiekers als Parijs- Roubaix en de Ronde van Vlaanderen.
Waard?
In februari 2022 is Van den Biggelaar 65 jaar geworden. “Tijd om een stapje terug te doen en dus het stokje over te dragen. Het heeft mij al die jaar veel energie gekost, echt veel. Was het dat waard? Ik kan hierop volmondig ‘ja’ antwoorden en ik voeg een citaat van wijlen oud-voorzitter Albert Donkers eraan toe: ‘Zonder een stel gekken gebeurt er niks op een dorp!’”
Van de redactie
‘Zonder een stel
gekken
gebeurt er niks
op een dorp!’